Sur & Bitter er rett rundt hjørnet, og for de som har fulgt med i media, så har ikke RYGR tatt lett på deltakelsen i festivalen!
I anledning festivalen, og det påfølgende krankuppet på Mellombels på Bryne, lanserer bryggeriet fra Kverneland ikke mindre enn fem nye på fat:
- Sure-Mari, en Gose med mango og pasjonsfrukt (6,7 %)
- Sure-Abel, enda en Gose, men med fersken og Bourbon-vanilje (6,7 %)
- TREHAKL, en lakrisporter (9 %). Dette er vinnerølet fra Norbryggs Porter-konkurranse, brygget med vinnerlaget fra Raiå.
- JÆDR Guava APA (4,7%), en amerikansk pale ale med store mengder fersk Amarillo, Mosaic og Citra, tilsatt rosa Guava-pure, direkteimportert fra Colombia.
- STAFANGR DDH NEIPA (6,7 %), en «versjon 2.0» , fremdeles med Citra, Mosaic og Simcoe – men dobbelt så mye som første utgave!
Sure-Mari er nok en tribute til den nye S&B-generalen, Mari Aartun. Sure-Abel er det nok Atle Abel Salvesen, det nye tilskuddet til RYGR-familien, som er opphavet til – selv om alle som kjenner Atle vet at han er alt annet enn sur! (Men man kan liksom ikke kalle en surøl som en Gose for Smørblid heller.)

Det må fremheves at både mango og fersken er skrellet for hånd.