Kategorier
New release

Sterkøl fra RYGR

RYGR lanseres nå for Horeca-markedet og har valgt servicegrossisten D. Danielsen som leverandør. Alle disse nyhetene vil være tilgjengelig på 20-liters Keykeg innen de nærmeste ukene.

YTRA Brut IPA 5.5%
RYGR er blant de første Norske bryggeriene som lanserer denne nye og trendy ølstilen. Den ble lansert på Smaksmessen i Haugesund og utvalgte puber i forrige uke.
Det er et 100% humledrevet øl med null restsødme. Et pøsbart øl, i følge tilbakemeldinger på Untappd. Det har kun 10 IBU.

GAND Quadruppel 10.8%
Et fyldig, smaksrikt øl i den belgiske klosterølstilen. Det er brygget med Westmalle-gjær og dobbelmesket. Ølet ble først lansert på Lokstallen Ålgård i forrige uke. Det har aroma av søt frukt, marsipan og nøtter. «Et kakestykke av en øl», var en av tilbakemeldingene. Finnes foreløpig kun i begrenset opplag. IBU er på 33.

ØKSN India Pale Ale 7.5%
En tradisjonell Old School Amerikansk IPA. Amerikanske tradisjonelle humletyper er brukt; store mengder Centennial, Chinook og Simcoe.
– Denne er en liten drøm om å få et litt mer tradisjonelt alternativ til de aller mest «fruity» IPAene som finnes i markedet, sier bryggerimester Øyvind Tveit. IBU er på 60.

FRØY Amerikansk Pale Ale 5.4%
En fyldigere variant av JÆDR Amerikansk Pale Ale som finnes i butikkstyrke og er RYGRs klare bestselger på flaske. Flere amerikanske humletyper fra Yakima Valley Hops (bl.a. Idaho 7), havregryn, rug og bygg er noen av signaturene i denne ølen. IBU er på 46.

Den siste uken har RYGR vært svært opptatt med brygging av en Imperial Stout på nærmere 18% som er trippelmesket. Denne vil nok ikke se dagens lys før i 2020.

Neste prosjekt er en sterk NEIPA som de håper kommer på markedet på nyåret.

Hva tenker du?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.